Judaika katalógus

Judaika katalógus

Könyvek, folyóiratok, aprónyomtatványok
Books, periodicals, small prints


1.Abádi Imre: Kis héber társalgó. Bp. 1920. Awiwa kiadás. 46 p. Felvágatlan papírkötésben. RITKA!

2600.-

2.Dr Adler Vilmos: Péntek-esték A szerző kiadása 304p.

2600.-

 

 


3.Salom Ash : Avrumele megjött...Elbeszélések
Budapest, 1925 56p.

2600.-



4.Alexander Bernát: Spinoza  A Népszerű Zsidó Könyvtár kiadása. Bp. 11. szám. 78 p. Sérült gerinccel.

2000.-


5.Ari Ibn-Zahav: A kátrányosok kalandjai Héberből fordította: Patai Gusztáv. Bp. 1938. Múlt és Jövő kiadás. 58 p. RITKA!


3000.-


6.ANTISZEMITA IRODALOM! Bary József: A tiszaeszlári bűnper. Bp., 1942. Magyar Élet kiadás. 848 p.


15.000.-



7.Bein, Alex: A cionista mozgalom lényege és története. Temesvár, 1938. Az Erdélyi Cionista Kultúrközpont kiadása. Térképpel. 175 p. papír kötésben.


4500.-


8.Beöthy Leó: Júda Izrael és Arám. Történelmi tanulmány. (Olvastatott a M. T. Akadémia 1874. márczius 23-iki ülésén.) Bp. 1875. A M. T. Akadémia kiadása. 86 p. Javított papírkötésben.


1200.-

 


9.Berdyczewski (Bin Gurion) Micha Josef: Aus einer Judenstadt. Berlin,1936. Schocken Verlag. 89 p.


2800.-


10.Bíró Lajos: A bazini zsidók. 1921. Budapest, Pegazus kiadás.189 p. Gondos Sándor könyvkereskedésének címkéjével, vászon kötésben.


3600.-


11.Blau Lajos: A Talmud A Népszerű Zsidó Könyvtár kiadása. Bp. 3. szám. 43 p.

2000.-

12.Martin Buber : Száz chászid történet
Fordította Pfeiffer Izsák
Pro Palesztina
Budapest   156 p.

4600.-

 

13.Buk Miklós: A kétezeréves út. A zsidó kérdés történetszociológiája. Javne könyvek 13. Bp. Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége kiadásában. 202 p.

2400.-

 

14.Cohen, Israel: A cionizmus rövid története (1860-tól napjainkig) Bp. 1946. Hisztadruth Hanoar Hacioni B,hungaria kiadása. 138 p.

3600.-

 

15.Yichak Joszef Cohen  Emlékkönyv. Nagybánya és környéke            
Magyar és héber nyelven egy kötetben             
Tel Aviv, 1996

15000.-

16.CULTUR-ALMANACH
Szerkeszti Dr Hevesi Simon
Az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület kiadása
Budapest, 1910. 187p.

8000.-

17.Donath, Adolf: Judenlieder. Német nyelven. Bécs, 1920 R. Löwit Verlag, 44 p. kemény kötésben.

2000.-

18.Donath Benjamin: Isten nem bosszúálló. A bosszúálló Istenről szóló hamis legenda megdöntése. Bp. 1930. Sringer Gusztáv kiadása. 69 p.

3000.-

19.Dubnov, Simon: A zsidóság története. Bp., 1940. Tábor kiadás. 358 p. újrakötve.

3600.-

20.Ehrenburg, Ilja: Lasik Roitschwantz mozgalmas élete. Bp., 1933. Kosmos kiadás. 332 p. kemény kötésben.

1800.-

21.Egyház és társadalom a fajelméletről és a II. zsidótörvény javaslatáról. Egyházfők, tudósok, államférfiak, közírók és testületek megnyilatkozásai.  Bp. 1939. Sós Endre szerkesztésében. p. 82. Periszkóp kiadás. RITKA!

2000.-

22.Ehrmann, Elieser: Das fest der Mazzot. Ein Pesachbüchlein, Jüdische Lesehefte 27, Berlin, 1938.

2400.-

23.Einstein, Albert: Hogyan látom a világot. Bp., 1935. Faust kiadó. 217 p. kemény kötésben.

2000.-

24.EMLÉKKÖNYV Hevesi Simon Pesti Vezető Főrabbinak papi működésének negyvenedik évfordulójára. Szerkesztették: Guttmann Mihály, Hevesi Ferenc, Lőwinger Sámuel, Friedman Dénes. 1934 Budapest, 304 p. + 82 héber nyelvű oldal. Papírkötésben.

4500.-

25.EMLÉKKÖNYV Mahler Ede A Budapesti Kir. Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Nyilvános Rendes Tanárának nyolcvanadik születésnapjára. Bp. 1937. Somogyi József és Lőwinger Sámuel szerkesztésében. Papírkötésben.

8000.-

26.BIBLIA! Énekek Éneke. Budapest, 1962. Helikon kiadás. 56 p. kemény kötésben.

2000.-

27.Eötvös József: A zsidók emancipációja. A Népszerű Zsidó Könyvtár kiadása. 1. szám. 63 p.

2000.-

28.Erdélyi Lajos: Régi zsidó temetők művészete. Bukarest, 1980, Kriterion kiadás.

3200.-

29.Etika a Talmudban. Hevesi Simon, Blau Lajos, Weisz Miksa írásai. I. rész. Az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat kiadása. Bp. 1920. Felvágatlan papírkötésben. 102 p.

1200.-

30.Faulhaber, Michael Bíboros, müncheni érsek: Zsidóság,Kereszténység, Germánság. A müncheni Szent Mihály templomban mondott ádventi beszédek. Bp. 1934. Káldor kiadás. 127 p. Papírkötésben.

3000.-

31. Dr Fényes Mór : Az idő szava
Olvasmányok a zsidó hitfelekezeti, társadalmi és történeti élet köréből
Budapest, 1942.  92p.

3600.-


32.Fischer Fülöp: A zsidóságról szombatokra. Elmélkedések, írásmagyarázatok és értekezések az összes heti szidrákhoz. Sárospatak, 1930. a szerző kiadásában. 207 p. Sérült kemény kötésben.


4600.-

33. Kis bibliai szemelvények Írta: Dr. Frenkel Bernát
A szerző kiadása 1929. 40 p.

1200.-


34.BIBLIA! Frankel Bernat: Szentírás a család és az iskola részére. teljes, 4 kötetben. E. Lilien rajzaival. Szép kemény kötésben

6000.-

35.Frauberger, Heinrich: Verzierte Hebraische Schrift und jüdischer Buchschmuck.
120 illusztrációval! Mitteilungen der Gesellschaft zur Erforschung jüdischer Kunstdenkmaler V/VI Frankfurt, 1909 október. 1ll p. Kemény kötésben.

15000.-


36.Friedmann Hillél: Fényben és viharban Zsidó vallástársadalmi értekezés és hitszónoklatok. Dombóvár, 1932. a szerző kiadása. 82 p. RITKA!

3600.-

37.Genizah Publications in memory of David Kaufmann. Lőwinger Sámuel és Scheiber Sándor szerkesztésében. Bp. 1949.

2400.-

38.Gerstl Ignác: Izsák Arama. Adalék a zsidó vallásfilozófia történetéhez. Kunszentmiklós, 1909. 34 p. Sérült papírkötésben. RITKA!

2000.-

39.Ginsburg, S. Judenstaat oder jüdische Heimstatte. Zürich, 1919 Kadimah Verlag, 44 p, papírkötésben.

3000.-

40.Gold, Michael: Kivándorlók. Bp. Athenaeum kiadás. 202 p.

2400.-

41.Gold, Michael: Zsidók ha nincs pénzük. Bp., 1935. Kosmos kiadás. 272 p. újrakötve

2400.-

42.Goldschmidt, Méir Aaron: Egy zsidósors. Kolozsvár, 1924. Kadima kiadás. 137 p. újrakötve.

2400.-

43.Goldziher Ignác: A zsidóság lényege és fejlődése
A népszerű zsidó könyvtár kiadása  72p.

3600.-

44. Dr Guttmann Simon : Az ősi szövetség /Elmélkedések, reflexiók és magyarázatok/
Budapest  222p.

3600.-

45.Gervai Sándor: Azt a kort nem fogjuk visszasírni
Budapest, 1947. 173p.

1800.-

46.SZÓTÁR Hammilon Német-magyar-héber szótár és nyelvgyakorlókönyv, E. Samuel szerkesztésében. Kolozsvár 447 p. Újrakötve.

3000.-

47.Halmi Bódog: Kóbor Tamás az író és az ember. Bp. 1935. az író kiadásában. 127p. Papírkötésben.

2000.-

48.Harel, Iszer: A Garibaldi utcai ház. Eichmann elfogása. Az izraeli titkosszolgálat volt főnökének drámai beszámolója. Tel Aviv, Zohar Publishing. 326 p. Papír kötésben.

2400.-

49.Héber bibliai olvasmányok
Magyar fordítással s nyelvi meg tárgyi elemzéssel
Schlesinger Kiadó, Budapest, 1932. 169 p.

3600.-

50.Heine, Heinrich: Vallás és filozófia. Bp. 1947. Phőnix kiadás. 157 p. Papírkötésben.

2000.-

51.Herzl, Theodor: Altneuland. Berlin/Wien Benjamin Harz Verlag.330 p. Javított kemény kötésben.

8000.-

52.Herzl, Tivadar: Ha akarjátok, nem mese. Szemelvények Herzl Tivadar írásaiból és beszédeiből. Javne könyvek 5. Budapest, Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége. 106 p. Kitűnő állapotban.

3600.-

53.Heves Kornél: Istenes könyvem. Versek fohászok beszédek.  Bp., 1925. A szerző kiadásában. 178 p. Kemény kötésben.

3000.-

54.Hevesi Ferenc: Szenvedés, igazság. Tanulmányok. Székesfehérvár, 1928. 176 p. Papírkötésben.

3000.-

55.Hevesi Simon: A causalitás válságáról. Bp. 1938. A szerző kiadása. 29 p. RITKA!

2000.-

56.Az eszme kovácsai 
M. Hess, Achad Haam, J. Klatzkin és M. Buber tanulmányai
Fordította és magyarázatokkal ellátta Danzing Hillel
Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége
Budapest  132p.

3600.-

57.Hirsch, Samson Raphael: Neunzehn Briefe über Judentum. (Igerot Cafun) Frankfurt, 1901. Kauffmann Verlag. 119 p. kemény kötésben.

2000.-

58.Hittudományos kis káté. Braun Manó kiadása  16 p. RITKA!

2000.-

59.Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Vida Márton szerkesztésében. Bp. 1939. Sok képpel. 62 p.

2000.-

60.Izsák Arnold: Mentőcsillagok a zsidó éjszakában. Szatmár, 1930. 192 p. Izsák Arnold kézírásos soraival, ajánlásával! Újrakötve. RITKA!

5000.-

61.Jerabek: Der Alte Prager Judenfriedhof. Prága, 1903 Sok illusztrációval. 47p.

8000.-

62.BIBLIA! Liber Jesaiae S. Baer gondozásában, Fr. Delitzsch előszavával. Lipcse, 1872. Bernard Tauchnitz kiadása. A könyvben kézzel írott jegyzetek és kommentárok is vannak.96 p.

3000.-

63.Kálmán Ödön: A rabbi könyve Bp. 1940.  a szerző kiadásában. Dedikált. 142 p. Papírkötésben.

5000.-

64.Kálmán Ödön: Zsidó történeti olvasmányok. Bp. 1931. A kőbányai Izraelita Hitközség kiadása. 79 p.  Papírkötésben. RITKA!

2000.-

65.Kardos László: Héber költők anthológiája
Farkas Kiadás.1947. 145.p.

2000.-

66.Kastein, Josef: A zsidó történelem értelme. Bp. 1941. 39 p.

2000.-

67.Kecskeméti Lipót: Egy zsidó vallás van-e, több-e? Nagyvárad, 1913. Sonnenfeld Adolf Grafikai Műintézet kiadása. 213 p. javított, amatőr kemény kötésben.

3000.-

68.Kelet és nyugat között. Zsidó fiatalok antológiája. Kolozsvár, 1937. Zsidó Diáksegélyző kiadása. 110 p.  papír kötésben RITKA!

3600.-

69.Kiss Arnold: A pap hárfája.  Moris Rosenfeld : Ghetto-dalok versgyűjtemény fordítása és saját versek, egybekötve. Bp., 1904 Singer és Wolfner kiadás. 224. p. kemény kötésben.

3600.-

70.Kiss Arnold: Salamon Ibn Gabirol A Népszerű Zsidó Könyvtár kiadása 4. szám. 43 p. Sérült gerinccel.

2000.

71.Kiss József: Avar. Bp., 1918. Athenaeum kiadás. 88 p. papír kötésben.

2000.-

72.Kiss József: Jokli
Budapest, 1925.

1500.-

73.Kiss József: Mese a varrógépről. Baditz Ottó rajzaival. Bp., 1884. Dobrowsky és Franke kiadás, 63 p. Díszkiadás aranyozott lapszéllel. RITKA!

6000.-

74.Kiss József: Legendák a nagyapámról. Bp., 1926. kiadják Kiss József gyermekei. 95 p. kemény kötésben.

3000.-

75.Kóbor Tamás: Ki  a gettóból. Bp., Béta kiadás 340p. Kemény kötésben

3600.-

76.Dr. Kohn Sámuel: Kohn Schwerin Götz
Bajai és Bácsmegyei Főrabbi, élet és korrajz
Budapest, 1899. 115p.

2400.-

77.Komlós Jenő : A zsidó fájdalom könyve
Budapest, 1942. 175p.

2600.-

78.Mi az oka a zsidógyűlöletnek?
Az elfogulatlan keresztény közvélemény felvilágosítására írta: Korein Dezső
V. kiadás
Budapest, 1935. 32p.

4000.-

79.Linksz Izsák: A családi boldogság az áldás forrása. Kőszeg, a szerző kiadása. M. Oppenheim illusztrációval. 134 p. Papírkötésben. RITKA!

3600.-

80.Lőw Immánuel gyűjtése: Meló Chofnájim és Mivchor. A zsidóság legfontosabb fogalmai és    értékei. Szeged, 1929. 79 p. RITKA!

3000.-

81.Lőw Immánuel: Száz beszéd. 1900-1922. Szeged,1923. Schwarz Jenő kiadása. 402 p. Kicsit sérült eredeti vászonkötés.

8000.-

82.Lőwinger Sámuel: A zsidó nép szerepe világtörténeti megvilágításban. Bp. 1938. 30 p. RITKA!

2000.-

83.Lőwinger Sámuel: Zecharja könyvének egysége A második zsidó honalapítás problémái Zecharja próféciáinak tükrében. Bp. 1941. A szerző kiadásában. 52 p.  RITKA!

2000.-

84.A Magyar Zsidó Hadi Archívum Almanachja. 1914-1916. Bp.1916. A Magyar Zsidó Hadi Archívum és az Országos Magyar Izr. Közművelődési Egyesület kiadása. Sok képpel, illusztrációval. 158 p. Papírkötésben.

20000.-

85.Magyar zsidó hősihalottak emlékerdeje a Szentföldön
A címlap Zádor István festőművész a belső díszek Irsai István iparművész munkái
A Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetségének kiadása

4000.-

86.Mahler Ede: Keleti Tanulmányok. Mikor vonultak ki az izraeliták Egyiptomból? A naptár az ókori Kelet népeinél.  Népszerű Zsidó Könyvtár kiadása, 13. szám 52 p.

2000.-

87.A Makkabéusok könyve. Görögből fordította és jegyzetekkel ellátta Dercsényi Móric, Hevesi Simon előszavával. Hozzákötve: Alexandriai Philó: Mózes élete. Görögből fordította: Fischer Gyula. A Népszerű Zsidó Könyvtár kiadása 88+97 p. Kemény kötésben.

4000.-

88.Mandl Bernát: A magyarhoni zsidók tanügye II. József alatt. Különlenyomat az IMIT 1901. évkönyvéből. Bp. 1901. Lampel R. kiadása. 56 p.

1200.-

89.Mendele Mocher Szfúrim: A sánta Fiske. Orosz-zsidó koldusregény. Bp., Menorah könyvkiadó. 238 p. Eredeti díszes kemény kötésben.

2000.-

90.Mészáros Zsigmond: A négy fiú. Bp., 1909. IMIT kiadás. Ágai Adolf előszavával. 127 p. papír kötésben. RITKA!

3600.-

91.Mommsen Theodor Judaea und die Juden Berlin, 1936. Schocken Verlag 92 p. Kemény kötésben

3000.-

92.Molnár Ernő: Eszter királyné. Ünnepi könyv. Illusztrációkkal. Bp. 1939. 32 p.

1200.-

93.Munkácsi Ernő: Küzdelmes évek. Cikkek és tanulmányok a zsidóság elmúlt évtizedéből. Bp. 1943. Libanon kiadás. 144 p. Papírkötésben.

2000.-

94.Munkácsi Ernő: Hogyan történt
Renaissance kiadás
Budapest,  1947. 252p.

2400.-

95.Neumann Ede: Hitszónoklatok és beszédek. Első kötet. Nagykanizsa, 1886. Wajdits József kiadása. 241 p. Hozzákötve: Lőw Immánuel: Hét beszéd. Kemény kötésben, sérült gerinccel.

4500.-

96.Neumann Ede: Kayserling Életrajzi vázlat Kayserling Májer, a Dohány utcai zsinagóga első rabbijáról. Bp. 1906 Lampel R kiadása. 98 p. Kemény kötésben.

3000.-

97.Neuwirth Imre: A Próféta. Zsidó társadalmi regény. Győr, 1939. Kisfaludy nyomda kiadása 243 p. kemény kötésben

2400.-

98.Max Nordau: Doktor Kohn  Dráma 4 felvonásban
A zsidó szemle kiadása 1920.  111p.

3600.-

99.Opatosuh, Josef: Mordecháj az  erdei zsidó. Lugoj-Budapest Kirjáth Széfer és a Tábor kiadása. 317 p. Vászonkötésben.

2400.-

100.Papp Károly: Azarel. Bp., 1937. Nyugat Kiadó. 231 p. javított papír kötésben

2400.-

101.Patai Edith: Szent szomjúság. Regény. Bp., 1937. Múlt és Jövő kiadás. 241 p. papír kötésben.

2400.-

102.Patai József: Bialik. Múlt és Jövő kiadás. Bp. 167p. Papírkötésben.

1500.-

103.Patai József : Herzl  Herzl életrajza 100 illusztrációval
Pro Palesztina kiadása 367p  /nagyon jó állapotban/

12000.-

104. Péchy Simon Szombatos Imádságos könyve. Közzéteszik: Dr Guttmann Mihály és Dr Harmos Sándor. Bp. 1914. Izraelita Magyar Irodalmi Társulat kiadása. 488 p. Kemény kötésben.

8000.-

105. Héber-magyar szótár Pollák Káim
Budapest, 1881.  412p.

3600.-

106.Rosenfeld Mátyás: Keleti Mese. Ókori  zenés dráma (púrimi történet). Kispest,1936. Szerző kiadásában. 58 p. RITKA!

2000.-

107.Rosenzweig Anton: BNÉ ASER Zsidó szertartási és rituális szabályok kézikönyve. 1936 Kolozsvár, Rosenzweig Anton kiadásában 63 p. Kemény kötésben

3600.-

108.Roth, Cecil Zsidó középkor. Javne Könyvek 11. Budapest, Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége kiadása. 163 p.

2400.-

109.Sas László: Isten lábánál. Kolozsvár, Kadima kiadás. 96 p. Papírkötésben.

2400.-

110.Scheiber Sándor: Keleti hagyományok a nyelvek keletkezéséről. Bp. 1937. p. 77. Különlenyomat a Blau-emlékkönyvből. Papírkötésben.

2000.-

111.Schnabel László fordításában: Mai héber költők. Gondos Sándor kiadása. Kolozsvár 76 p. Fordító dedikálásával. Kemény kötésben

3600.-

112.Schwarz Mór: Az énekek énekének targuma
Budapest 1928. 77p. Papírkötésben

4000.-

113.Singer Jakab: Jóna könyve. Budapest, 1894. Bölcsészetdoctori értekezés. p. 39 Sérült papírkötésben. RITKA!

1600.-

114.Sós Endre: Európai fasizmus és antiszemitizmus
Magyar Téka Sérült papírkötésben.

3600.-

115.Sós Endre: Fejek és elvek. Új Zsidó Könyvtár 2. Bp. 1940. Viktória kiadás. 105. p. Sérült papírkötésben.

2000.-

116.Sós Endre: Zsidók a magyar városokban. Történelmi tanulmány. Libanon kiadás. Lekopott papírkötésben.

2000.-

117.Sós Endre: A nagyváradi zsidók útja Libanon kiadás 1943 Papírkötés 94p.

3600.-

118.Sovuausz. Esztergom, 1940. Frankl Ferenc kiadása. 16. p.

2000.-

119.Strausz Adolf : A római gettó
A római zsidó hitközség 2300 esztendős története
Genius Kiadás
Budapest, 1929. 286p

3600.-

120.Szabó Imre: Róma és Judea.  Kolozsvár, a szerző kiadásában, 207 p. amatőr kemény kötésben.

4500.-

121.Szabó Imre: Toledo. Regény. Kolozsvár, 1934. A szerző jubileumi bizottságának kiadása. 194 p. papír kötésben.

3000.-

122.Szabolcsi Lajos: A csillag fia. Bp., 1918. Dick Manó kiadása. 206 p. amatőr kemény kötésben.

3000.-

123.Szabolcsi Miksa: Gyöngyszemek a Talmudból és a Midrásból. Bp. 1906. A Magyar Zsidó Könyvtár kiadásában. 80 p. Kemény kötésben. RITKA!

3600.-

124.Székely Sándor István: A II: Zsidótörvény és végrehajtási utasításainak rendelkezései értelmiségi munkakörben alkalmazottakra vonatkozóan és vállalatoknál. Bp. 1939. a szerző kiadásában. 57 p. sérült papírkötésben.

2000.-

125.Szép Ernő: Régi kedvünk. Krónikás versek. Major Henrik rajzaival. Bp. 1919. Pallace kiadás. 228 p. kemény kötésben.

3000.-

126.Trencsényi-Waldapfel Imre: Christophorus
Budapest, 1937.  48p. Dedikált példány!

2800.-

127.Újvári Péter: Zsidó lexikon. Bp., 1929.  A Zsidó  Lexikon kiadása. 1028 p. eredeti kemény
kötésben.

20.000.-

128.Ullmann Jenny: A zsidókonyha művészete. A mai kornak megfelelő takarékossággal. Nagyvárad, 1933. 84 p. Kemény kötésben. RITKA!

6000.-

129.Venetianer Lajos: A bibliai történet és az ujkori ásatások. Különlenyomat. Bp. 1906. 47 p.

1600.-

130.Venetianer Lajos: A zsidóság szervezete az európai államokban. IMIT kiadás, Bp. 1901.574 p. Kemény kötésben.

16000.-

131.Válasz Erdensohn M.A. Úr, mint a szolnoki izr. hitközség elnöke által közzétett 1890. évi jelentésére
Írta:Veritas
Szolnok, 1891

3600.-

132.Vidor Pál: A Szombat könyve. Szemelvényekkel, dalokkal, képekkel. Javne könyvek 3. Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége Budapest. 152 p. Sérült gerinccel.

3600.-

133.Viereck-Eldridge: A bolygó zsidó önéletrajza. (Kétezer esztendőm története) Budapest, 1934. Káldor kiadás. 280 p. Javított kemény kötésben.

2500.-

134.Widder Salamon: Praeparációk a haftórákhoz. Bp. 1928. 165 p.  Papírkötésben.

3000.-

135.A Zsidó Állam Hahn István, Komlós Ottó, Scheiber Sándor és sok más szerző írásai Izraelről. Bp. 1948. Az Általános Cionista Blokk kiadása. Eredeti, kicsit sérült aranyozott vászonkötésben.

4000.-

136.Zsidó irások  Bp. 1940. Braun Manó kiadása. 16 p. RITKA!

1600.-

137. 1848-1949 a magyar zsidóság életében
A  Pesti Izr. Hitközség Leánygimnáziumának és Ipari Leányközépiskolájának
48-as Ifjúsági Bizottságának kiadása
Szerkesztette Zsoldos Jenő
Budapest, 1948. 257p.

12000.-

138.Braham, Randolph: A magyar holokauszt. Bp. 1990. Gondolat kiadás. 260 p.

2000.-

139.Carp, Matatias: Holokauszt Romániában 1940-1944. Bp. Primor kiadás. 287 p.

3600.-

140.Izsáky Margit: Ország a keresztfán Bp. 1946? Müller Károly (Gábor Áron) kiadás. p.85.

1600.-

141.Lévai Jenő: Endre László a háborús bűnösök listavezetője. Bp. 1945. Müller Károly kiadásában. 112 p.

1600.-

142.Lévai Jenő: Fekete könyv. A magyar zsidóság szenvedéseiről. Bp. 1946. Officina kiadás. p.319. Papírkötésben.

5000.-

143.Lévai Jenő: A pesti gettó története A pesti gettó megmenekülésének hiteles története
Bp.1946 Officina kiadás Papírkötésben

3600.- 

144.Lustig, Oliver: Lágerszótár. Kolozsvár, 1984. Dacia kiadásában. 238 p.

2400.-

145.Magyar Golgota 1944. Regénysorozat. 8 db. holocauszt témájú írás kolligátuma. Sérült kemény kötésben.

9600.-

146.Nyiszli Miklós: Orvos voltam Auschwitzban. Bukarest, 1968. Irodalmi Könyvkiadó 212 p .  
Papírkötésben.

3600.-

147.Palásti László: A bori halálút regénye. Bp. 1945. Gábor Áron Könyvkiadó kiadása  p. 94.

2000.-

148.Simon Magda: Váradi harangok. Vallomások, életképek, dokumentumok. Bukarest, 1976. Kriterion kiadás. 347 p.

2600.-

149.Zsadányi Oszkár: Mindenki szolgája. Feljegyzések az oroszországi és ukrajnai munkaszolgálatosok kálváriájáról. Magyar Téka kiadás. 152 p.  Kicsit sérült eredeti papírkötésben.

2600.-

150.A zsidóság útja. Cionista írások. Bp. a Hasomér Hacair és a Borochow Kör kiadása. 32 p. RITKA!

2000.-

151.Az Áhávász Réim Országos Felebaráti Szeretet Egylet 1949 éves naptára. Bp. 1949 96 p.

2000.-


152.Ájtatos órák. Imádságok zsidók számára. Lőw Immánuel gyűjtése. Szeged, 1903. Traub B. és Társa kiadásában.267 p. Aranyozott kemény kötésben.


4000.-

153.Brandeis' illustrirter Israelitischen Volkskalender 5671. 1910-1911. Prága, 1910. Jakob Brandeis kiadásában. A kiadvány tartalmazza a Monarchia országainak éves vásárait is.172 p.

3000.-

154.HAGGADA! Széder Haggada al Peszách. Héber-jiddis fordítással. Bécs, 1797. 40 p.
Kopott eredeti kemény kötés, az oldalak foltosak.  RITKA!

30000.-

155.HAGGADA! Hagada Erzahlung von Israels Auszug aus Aegypten. (Héber és német nyelven) Olajfa borítóval, kicsit kopott díszítéssel. Jerusalem, 1903. 80 p.

24000.-

156.HAGGADA! Hagada Hevesi Ferenc fordításában, Zádor István rajzaival. Kiadja az OMIKE Műbarátok Köre. Bp. 1924.107p.

12000.-

157.HAGGADA! Hagada Pesách első két estélyére. Új képes kiadás. Bp.  Schlesinger Jos. Kiadásában. 72 p. Szép szecessziós kemény kötésben.

3600.-

158.HAGGADA! Peszáchi Haggáda számos illusztrációval. Guttmann Simon főrabbi fordításában. Budapest, 1934. Steiner Árminné könyvkereskedésének kiadásában. p 67. Szép kemény kötésben, aranyozott díszítéssel, kicsit sérült gerinccel. RITKA.

12000.-

159.HAGGADA! Roth Emil: Az őrködés éjszakája. Peszáchi Hággádá. Számos képpel és kottával. Javne könyvek 4. Bp. Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége kiadásában.186 p.

5000.-

160.HAGGADA!  Hagada Peszach első estéjére héber és angol nyelven Tel Aviv
17  A. Allweil színes illusztrációjával  
Kemény kötésben 65 p.

15000.-

161.HAGGADA! Hagada Pesách első két estélyére. Ausztria. 1929  Schlesinger Jos. Kiadásában. Szép kemény kötésben, aranyozott díszítéssel, kicsit sérült gerinccel. RITKA.

6000.-

162.HAGGADA!  Die Pessach-Haggadah  Dr Philipp Schlesinger
Német-héber nyelven, kemény kötésben 66 p.

15000.-

163.Hazkára.  Emlékezések könyve. Irta: Kiss Arnold veszprémi főrabbi. Bp. 1900. Geyer Osias kiadásában. 159 p. Szép ezüsttel díszített kemény kötésben.

2000.-

164.Imakönyv, Hevesi Simon fordításában. Bp. Schlesinger. kiadás. 379 p. Szép kötésben.

3600.-

165.Imakönyv Német-héber nyelvű Csont kötésben, gyönyörű mozaik rátéttel, aranyozott éllel
Budapest, 1883. 488p. RENDKIVÜL RITKA!!!

16000.-

166.Imádságok. Zsidók számára. Gyűjtötte: Lőw Immánuel. Szeged, 1903. Traub B. és társa kiadásában. 272 p. Kemény kötésben.

8000.-

167.Jüdischer Volkskalender 5663 (1902/1903 begin_of_the_skype_highlighting              1902/1903      end_of_the_skype_highlighting)  Brünn, a Jüdische Volkstimme kiadásában. Az egyik oldalból hiányzik egy darab. Sok képpel. 136 p.

1500.-

168.Kegyeletes megemlékezés Händel Fülöp sírkő-raktárának  reklám-imafüzete. Bp.20 p.

1500.-

169.A lélek szárnyain... Imakönyv. A vallási elmélyülést kereső zsidó intelligencia imakönyve. Fordította és magyarázta: Krausz Fülöp. Sárvár, 1934, a szerző kiadásában. 504 p. Kopott eredeti kötésben.

5000.-

170.Ahtcik jór Jidis teáter in Romenije 1876-1956. Emlékkönyv a  romániai Jiddis Színház nyolcvanadik évfordulójára jiddis és román nyelven, sok képpel, illusztrációval. Bukarest, 1956.

6000.-

171.Berettyóújfalu és környéke zsidóságának emlékkönyve
Magyar és héber nyelven egy kötetben
Haifa, 2001. 164, 90p 74 tábla

15000.-

172.A Blau Lajos Társadalomtudományi Társulat Évkönyve
Emlékkönyv Dr Hoffer Áron professor hetvenedik születésnapjára
Budapest, 1940.

4800.-

173.A Budapesti Országos Rabbiképző-Intézet Értesítője az 1883-84-iki tanévről. Megelőzi: Kaufmann Dávid: Az érzékek .Adalékok a középkor phisiologiája- és psychológiájának történetéhez. Budapest, 1884. 186+20 p. Kemény kötésben. RITKA!

8000.-

174.A Budapesti Országos Rabbiképző-Intézet Értesítője az 1884-85-iki tanévről. Megelőzi: Bacher Vilmos:  Abulvalid Merván Ibn Ganáh (R. Jóna) élete és munkái és szentírásmagyarázatának forrásai. Bp. 1885.  Kemény kötésben.  RITKA!

8000.-

175.A Budapesti Országos Rabbiképző-Intézet Értesítője az 1902/1903. Iskolaévről. Megelőzi: Bacher Vilmos: Jeruzsálemi Tanchúm szótárából. Egy függelékkel: Maimúni Misné-Tórájának nyelvi jellegéről. Bp. 1903. 138+43p. Sérült kemény kötésben. RITKA!

8000.-

176.A Budapesti Ferenc József Országos Rabbiképző Intézet Évkönyve az 1942/43. tanévről. Lővinger Sámuel szerkesztésében. Bp. 1943. Az Intézet Igazgatósága kiadásában. 51 p. Papírkötésben.

3600.-

177.Gonda Moshe Élijáhu : A debreceni zsidók száz éve
A Debreceni Zsidók Emlékbizottságának kiadása  /Magyar és héber nyelven/
Tel Aviv 410.p/264p

12000.-

178.EGYENLŐSÉG XXXIV. évfolyam. 1915 januártól- 1915 júniusig egybekötve.

6000.-

179.A félszázados Egyenlőség  A folyóirat jubileumi száma (Gróf Bethlen István, gróf Apponyi Albert, Baltazár Dezső és mások köszöntőivel). Budapest, 1930. Papírkötésben.

12000.-

180.Hitközségi Szemle. Zsidó hitközségek és intézmények ügyeinek havi közlönye. Weiszburg Gyula szerkesztésében. Harmadik évfolyam 1912. év kötve. RITKA!

8000.-

181.Hivatalos Közlöny

A Magyar Királyi Vallás és Közoktatásügyi Minisztérium kiadás           
XLV. évfolyam 1937. Teljes kemény kötésben.

12000.-

182.Hivatalos Közlöny
A Magyar Királyi Vallás és Közoktatásügyi Minisztérium kiadás           
XLVIII. évfolyam 1940. Teljes kemény kötésben

12000.-

183.IMIT Évkönyv. 1899 év. Bp. 1899. Bacher Vilmos és Bánóczi József szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 406 p. Kemény kötésben.

4000.-

184.IMIT Évkönyv. 1909 év. Bp. 1909.  Bánóczi József szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 454 p. Felvágatlan papírkötésben.

2400.-

185.IMIT Évkönyv. 1910 év. Bp. 1910. Bánóczi József szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 440 p. Kemény kötésben.

4000.-

186.IMIT Évkönyv. 1911 év Bp. 1911. Bánóczi József szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 458 p. Kemény kötésben.

4000.-

187.IMIT Évkönyv. 1912. év. Bp. 1912. Bánóczi József szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 458 p. Felvágatlan, sérült papírkötésben.

2400.-

188.IMIT Évkönyv. 1913. év. Bp. 1914. Bánóczi József szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 415 p. Kemény kötésben.

4000.-

189.IMIT Évkönyv. 1914. év. Bp. 1914. Bánóczi József szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 415 p. Kemény kötésben.

4000.-

190.IMIT Évkönyv. 1915. év. Bp. 1915. Bánóczi József szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 439 p. Felvágatlan papírkötésben.

2400.-

191.IMIT Évkönyv. 1929.év. Bp. 1929. Szemere Samu szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 360 p. Felvágatlan papírkötésben.

2400.-

192.IMIT Évkönyv. 1931.év. Bp.1931. Szemere Samu szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 336 p. Újrakötve.

3200.-

193.IMIT Évkönyv. 1933. év. Bp. 1933. Szemere Samu szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar  Irodalmi Társulat. 338 p. Felvágatlan papírkötésben.

2400.-

194.IMIT Évkönyv. 1936. év. Bp. 1936. Szemere Samu szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 344 p. Felvágatlan papírkötésben.

2400.-

195.IMIT Évkönyv 1937. év. Bp. 1937. Szemere Samu szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 344 p. Felvágatlan papírkötésben, borító nélkül

2400.-

196.IMIT Évkönyv 1938. év. Bp. 1938. Szemere Samu szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 323 p. Felvágatlan papírkötésben.

2400.-

197.IMIT Évkönyv. 1939. év. Bp. 1939. Szemere Samu szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 374 p. Felvágatlan papírkötésben.

2400.-

198.IMIT Évkönyv. 1940. év. Bp. 1940. Szemere Samu szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 360 p. Felvágatlan papírkötésben.

2400.-

199.IMIT Évkönyv. 1948. év. Bp. 1948. Szemere Samu szerkesztésében. Kiadja az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. 333 p. Felvágatlan papírkötésben.

2400.-

200.Izr. Tanügyi Értesítő. XXII. Évfolyam. Bp 1897. Barna Jónás szerkesztésében. 304 p. Kemény kötésben. RITKA!

9000.-

201.Izr. Tanügyi Értesítő. XL. Évfolyam. Bp. 1915. Bárd Rezső szerkesztésében. 308p. Kemény kötésben. RITKA!

9000.-

202.Izr. Tanügyi Értesítő. XLIII. Évfolyam. Bp. 1918. Bárd Rezső szerkesztésében. 292 p. Kemény kötésben. RITKA!

9000.-

203.JABNEH Homiletikai Folyóirat Második évfolyam 7-12.sz.
Budapest 1929. Sérült állapotban.

1200.-

204.JABNEH Homiletikai Folyóirat Harmadik évfolyam 1-2.sz.
Budapest 1930.

1200.-

205.JABNEH Homiletikai Folyóirat Harmadik évfolyam 7-12.sz.
Budapest 1930.

1200.-

206.LIBANON Zsidó Tudományos és Kritikai Folyóirat Első évfolyam 2.3.4.5.sz.
Budapest 1936.

4000.-

207.LIBANON Zsidó Tudományos és Kritikai Folyóirat Második évfolyam 1.2.sz.
Budapest 1937.

2000.-

208.LIBANON Zsidó Tudományos és Kritikai Folyóirat Harmadik évfolyam 2. 4.sz.
Budapest 1938.

2000.-

209.LIBANON Zsidó Tudományos és Kritikai Folyóirat Negyedik évfolyam 1.4.sz.
Budapest 1941

2000.-

210.Képes családi lapok 62-63 évfolyamból 9 szám. Szerkeszti Lévai Jenő. Bp. 1941-42. NAGYON RITKA!

15000.-

211.Magyar Izrael
Az Országos Rabbiegyesület félévi értesítője
Dr Hevesi Sándor emlékfüzet
Budapest, 1943 augusztus  47p.

5000.-

212.Magyar hadviselt zsidók aranyalbuma
A  1914-1918-as világháború emlékére  Szerkesztette: Hegedűs Márton
Budapest, 1941.

24000.-

213.Magyar-Zsidó Szemle. Második évfolyam. Bp. 1885.Bacher Vilmos és Bánóczi József szerkesztésében. Athenaeum Társulat kiadása. 726 p. Kissé sérült kemény kötésben.

9600.-

214.Magyar-Zsidó Szemle. Ötödik évfolyam. Bp. 1888. Bacher Vilmos és Bánóczi József szerkesztésében. Atheneum Társulat kiadása. 647 p. Kemény kötésben.

9600.-

215.Magyar Zsidó Szemle Huszonötödik évfolyam Bp. 1908. Blau Lajos szerkesztésében. Athéneum Társulat. kiadása. 408 p. Kemény kötésben

9600.-

216.Magyar-Zsidó Szemle Hatvanötödik évfolyam Bp. 1948. Dr Löwinger Sámuel szerkesztésében  431p. Papírkötésben NAGYON RITKA!

42000.-

217.Magyar zsidók könyve OMIKE kiadása 470p. Papírkötésben
Budapest, 1943.

3600.-

218.A magyar zsidónő naptára az 5698. évre
Szerkeszti: Zsoldos Jenő
Budapest, 1937.

3600.-

219.Magyar Zsinagóga. III. évfolyam. Baranya-Magocs. 1902. Lebovits József szerkesztésében. 379 p. Rongált kemény kötésben. RITKA!

9600.-

220.Magyar Zsinagóga. XVI évfolyam. Baranya-Magocs. 1915. Lebovits József szerkesztésében. Sérült kemény kötésben. RITKA!

12000.-

221.Maradék-Zsidóság A Budai Izraelita Aggok és  Árvák Menházegyesületének Évkönyve 1945/46-ban. Szerkesztette: Benoschofsky Imre. Bp.125 p. RITKA!

3600.-

222.November. Az OMIKE Kultúrtanácsának kiadványa. 1941. Bp. Szép Ernő, Szabolcsi Bence, Pap Károly és mások írásaival. 32 p.

2000.-

223.OMZSA Évkönyv 5703
Ribáry Géza emlékére
Az Országos Magyar  Zsidó Segítő Akció kiadása 251p.

4600.-

224.OMZSA naptár az 5702. (l941-42) évre. Budapest, 1941. 221 p. Sok illusztrációval. Ribáry Géza szerkesztésében.

3000.-

225.Remény Szerkesztette Molnár Ernő. Bp. 1928-1930 Egyes számok .  Összesen 7 db RITKA!.

7000.-

226. Remény Ezüstkönyv. Zsidó bölcsek. Legendák és történetek a hagyomány irodalmában. Bp.1938.  kiadásában. 46 p.

3000.-

227.A Miskolci Orth. Izr. Anyahitközség Alkalmazottainak Szolgálati és fegyelmi Szabályzata.
Miskolc, 1935. 20 p.

3000.-

228.Új Kelet. Zsidó Politikai Napilap. IX. Évfolyam 1926 december 1-31.

3600.-

229.ÚJ ÉLET
A magyar zsidóság lapja
1951. Kemény kötésben

12000.-

230. A zsidó diák könyve Válogatás zsidó témájú írásokból
Remény kiadás, Belső címlap hiányzik
Budapest 1932.

3600.-

231.Zsidó Évkönyv Az 5690 Bibliai évre
Szerkeszti: Kecskeméti Vilmos
Harmadik évfolyam
Budapest, 1929/30.

9600.-

232.Zsidó Út  Cionista írások
A Hasomér Hacair és Borochow Kör, 32p. Papírkötés
Budapest 1946.

2400.-

 

Hebraika


233.Sefer Mile Avot Hayyun Josef ben Abraham
Venice, 1600   136p
Sefer Meharere Nemarin Abraham ben Solomon Akra
Venice, 1599  117p.   Egybekötve, sérült gerincű,

100000.-

 

Papírrégiségek




234.Wanderbuch-Vándor-könyv. Korchelitz Zsigmond 19 éves (zsidó vallású) tímár vándorló  legény     könyve 1842-1847-ből. Sok bejegyzéssel és pecsétekkel a Monarchia különböző     városaiból.

40000.-

235.A pozsonyi orth. Izr. hitk. elemi fiú-és leányiskolájának havi értesítője az 1901/1902 iskolai évre. Nyomatott Grünsfeld Lipótnál Pozsonyban. Kitöltetlen.

4000.-


236.Tanulmányi Értesítő Herczog Árpád főgimnáziumi tanuló részére. Kiállította a budapesti III. kerületi állami főgimnázium, az 1920-21 tanévben. A diák tanulmányait a rákospalotai Wágner Manó-féle nyilvános gimnáziumban folytatta

2600.-  

237.Selinger Sarolta, szül. Kolozsvár, 1894.  polgári leányiskolai bizonyítványa a VI ker. Felsőerdősori iskolából az 1914. tanévről. 2 db
Selinger Sarolta a Gabelsberger-Szakiskolában szerzett díszes gyors-és gépíró oklevele.     Budapest, 1910.

3000.-


238. Halotti anyakönyvi kivonat az 1937-ben elhalálozott Lefkovits Imre 38 órás, Budapest,     Jósika u. 11. sz. lakosról. Kiállítva :Budapest, 1945.

1500.-

239. A Pesti Chevra Kadisa Izraelita Szentegylet 4%-kal kamatozó Kölcsönkötvénye Száz    
forintról. Kelt Budapesten, 1947. december hó 1-én. B 157 kötvényszám.

8000.-

240. Grosz Salamon Lébi és fia kézzel írt végrehajtási keresete Weisz Sámuel és Weisz Jósef     ellen, a Szabolcs megye központi szolgabírájának címezve, a Bereg megyei Tiszaháti Járás     szolgabírájának pecsétjével.

2000.-

241.Kézzel írt szállítási kötelezvény 1850-ből, Szarka Ignatz részére, kelt Gulácson, héber     betűkkel aláírva: Sraga? Weisz ben Aharon Halévi

1500.-.

242. Kézzel írt kölcsön visszafizetési kötelezvény Szarka Jánosnak címezve, 1844-ből, kelt a     Szabolcs megyei Kisaron,

1500.-

243.Kézzel írt tanúvallomás Smila Moskovics tulajdonát képező kanca és csikó adásvételével     kapcsolatban, 1840-ből. Készült a Bereg megyei Miszticén, Smila Lejbovits héber     betűs     aláírásával.

1500.-

244.  Kézzel írt kötelezvények és egyéb hivatalos levelek Szarka Ignác hagyatékából, amelyeket     zsidó bérlők és adósok írtak 1850-60-as években a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei     birtokokról. Aláírók: Klein Lébi, Herskovits Farkas, Grün Léb, Mauskopf Berka     (héberül:Rafael Berka) Beregszász, Sziget, Gulácsi keletkezéssel. Összesen 6 darab.

8000.-

245.Házassági anyakönyvi kivonat. Gutmann Simon özvegy mészárosmester és Goldstein Katalin      özvegyasszony egybekeléséről. Budapest, 1910.

1500.-

246.Sommer és Fein mérnökök Szivattyú és Kompressorgyára számlája továbbá a Strassmann     testvérek levélborítékgyárának számlája.

1500.-

247.Daniel Blumenfeld kántornak szóló hivatalos értesítés a Neunkircheni Városi Előljáróságtól,     1927-ből, német nyelven.

2000.-

248.Igazolás Sashalom és kerületének Főrabbi Hivatalától, hogy dr Perl Ödön az
izraelita vallásfelekezet tagja.
Kiállítva 1951.jul.24. Rákosszentmihály

3500.-

249.Igazolvány megkülönböztető jelzést viselésére kötelezett zsidó személy részére
A m. kir. rendőrség budapesti főkapitánya által kiadott német és magyar nyelvű igazolvány
Nagy Éva számára, mely munkavégzés céljából Budapest területén 8-20 óráig szabad közlekedést  engedélyez.
Kiállítva: Budapest, 1944. augusztus 11.
Hozzá tartozik: Felvarrandó sárga Dávid csillag „Emlék Schwartz úrtól” felirattal,
1944.jun.15.-i dátumbélyegzővel.

240000.-

250.Segíts az elhurcoltakon! 
Szórólap a Fasiszták Által Elhurcoltakat Segítő Bizottság kiadása A/5 méretben
Hátoldalán jegyzet, mely szerint az V. ker Váci út 8.sz. alatti Lénárt Gyula -féle vendéglő
1000 pengőt adományozott és felajánlja naponta 3 személy ebédeltetését.

3000.-

251.dr Berg József aszódi főrabbi levele dr Heller Bernát úrnak, melyben köszönetét fejezi ki a rabbiképző professzorának.
Aszód, 1942. szeptember 16.

4000.-

252.Névváltoztatás anyakönyvi feljegyzése
A Magyar Belügyminiszter 114.738/1944 sz határozata Goldstein Andor Gál névre történő
átnevezéséről
Kiállítva: Budapest, 1948.június 15.

2500.-

 


253.38 db Raphael /1483-1520/  bibliai képeslap, a Teremtés könyvének feldolgozása
Internatinal Bible Contest Jerusalem
1958 augusztus

7600.-

 

254.Herzl emlékérem, ezüstözött bronzból
Egyik oldalon Theodor Herzl Hungary Zionist Visionary felirat s Herzl arckképe
A  hátoldalon The jewish Agency for Israel Budapest felirat s az embléma látható.

6000.-




255.Jótékonysági /cedokó/ persely. Színezett fém /bádog/, héber és magyar felirattal :” Rabbi 
Méir, a csodatevő”. A Sirarófal és a Nachmanides sírja felett épült /időközben lerombolt/
jeruzsálemi Hurva zsinagóga képével. Magyarország 1900 körül.
Magasság 12 cm.

40000.-

256.Jótékonysági persely, zöld színű, fém. Magyar nyelvű felirattal:”Adakozzunk szentföldi és egyéb települések céljaira. Magyar Izraeliták Szentföldi és Egyéb Településeit Támogató Egyesület.” Mindkéz oldalon 1-1 Dávid-csillag díszítéssel. Alján sorszámmal. Akasztóval ellátva.
Magyarország, 1900 körül.
Magasság 13 cm.

40000.-

257.Jótékonysági persely, kék színű, fém.Magyar nyelvű felirattal: „Schasz Chevra Budapesti Talmud Egylet Ne hagyjátok el a 80 év óta fennálló tanházunkat és templomunkat!' A felírat közepében a zsinagóga képe. A persely többi oldalán imák találhatóak.Akasztóval ellátva.
Magyarország, 1900 körül.
Magasság:10cm

40000.-

258.Jótékonysági persely, kék színű, kartonpapir. Magyar és héber felirattal: Tóra- alap
A persely közepén kőtábla motívum.Akasztóval ellátva.
Magyarorzág 1900 körül.
Magasság: 16cm

35000.-

259.Jótékonysági persely kék-fehér színű, kartonpapir. Héber felirat”Keren Kayemeth Lejiszrael.” Izrael térképével, Dávid-csillaggal.
Akasztóval ellátva.
Magyarország 1900 körül.
Magassága 13cm

35000.-

260.Jótékonysági persely, kartonpapir.
Magyar nyelvű felirattal :”Az Országos Bikur Cholim Betegeket Gyámolító Egyesület Rákosszentmihályi Szeretetotthona „  Oldalán imák olvashatóak.
Magyarország 1900 körül
Magasság 12cm.

35.000.-

261.Eszter-tekercs ,Megilla 19 cm, szép kézírással készült  pergamen, fára erősítve, amelynek felső faragása törött.  XIX század eleje.

100000.-

262.Eszter-tekercs, Megilla 35 cm. Pergamen tekercs, a külső széle szakadt, XIX. század.

96.000.-

 

263.Fa mezuza, 19 cm. Különleges,  faragott oszlopokkal, Dávid csillaggal, a XVII. századból.

96.000.-

264.Teknőchéjból készült mezuza, 16 cm. Pergamentekerccsel együtt, XIX. század.

16.000.-

265.Olajfa szivarka tartó, Becalél munka, ezüst filigrán Dávid csillagos rátéttel.

40.000.-

266.Ezüst Tóramutató (Jad), Sarajevo felírattal, a XIX század elejéről, eredeti bőrtokban.

50.000.-

267.Macesz-takaró, népies hímzéssel, a négy fiú ábrázolásával, vászon, a varrás helyenként megkopott.

6000.-

268.Lakos Alfréd: Talmud tanulás Négyalakos festmény, farostlemez, 50X35 cm, sérült gipszkeretben.

480000.-

269.Rabbi hanukkai gyertyatartóval, selyem, Péter A. jelzéssel. 20X14 cm

40000.-